Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 13:56
 
Başkan Genç 'Kadir Gecemiz Hayırlara Vesile Olsun'
GÜNCEL Haberi
Başkan Genç 'Kadir Gecemiz Hayırlara Vesile Olsun'

Ürgüp Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail GENÇ  mesajında “Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz” dedi.

 

11 ayın sultanı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmasının hüznünü taşıdıklarını belirten Genç’in mesajı şöyle; "Kadir Gecesi, Cenab-ı Allah (c.c) tarafından Kur’anı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, bin aydan daha hayırlı mübarek bir gecedir. Her sene Allah’tan bir bağış, Peygamber’den bir armağan olarak gelen bu mübarek gecede, güzel vatanımızda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimiz, ülkemizin yakın ve uzak çevresinde bulunan ve felaketlerle boğuşan İslam Aleminin bütün Müslümanları için sevginin, barışın ve huzurun hakim olması en büyük dileğimdir. Bu mana ikliminde gönüllerimizi saflaştırmak, feyz, bereket ve güzelliklerden istifade etmek, bizim bu güzel geceyi en iyi şekilde değerlendirmemiz sonucunda elde edeceğimiz kazanımlar olacaktır.

 

Bu duygularla, aziz milletimizin ve İslam aleminin ve Ürgüplü hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gece yapacağımız dua ve ibadetlerin, insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesine, içerisinde bulunduğumuz salgın hastalıktan kurtulmamıza vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan (c.c)’tan niyaz ediyorum."

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Başkan, Genç, 'Kadir, Gecemiz, Hayırlara, Vesile, Olsun',
Yorumlar
Haber Yazılımı