Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 01:02
 
Başkan Korkmaz ‘19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. yılı kutlu olsun’
Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Korkmaz ‘19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. yılı kutlu olsun’

19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak, milletimizle birlikte İstiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı gündür.


101 yıl önce bugün, Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülkemiz yönetiminde söz sahibi olmasının miladıdır. O gün yanan İstiklal ve Bağımsızlık Meşalesi bugün çok daha güçlü bir şekilde milletimizi aydınlatmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiye’sini Türk Gençliği ile özdeşleştirmiş ve bu bayramı onlara hediye etmiştir. Türkiye’nin en önemli serveti gençlerimizdir, bu süreçte, hiç kuşkusuz, genç nesillere büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.
 

Genç nesillerimizin dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için devletimiz var gücüyle çalışmaktadır. Genç nesillerimizin, tarihimizden aldıkları ilhamla, Ülkemizi daha da büyütmek, hedeflerine ulaştırmak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günün yüzüncü yıldönümünde başta geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin ve büyük Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının 101’inci yılını yürekten kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
 

23 Nisan'da olduğu gibi bugün 19 Mayıs'ın yıl dönümü nedeniyle saat 19.19'da tüm vatandaşlarımızı evlerin balkon ve pencerelerinden İstiklal Marşı okumaya davet ediyor ve destekliyorum.
 

Mustafa Korkmaz 
Ürgüp Ziraat Odası Başkanı

 

Sosyal Medya Hesabı : https://www.facebook.com/urgupziraatodasi/

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Başkan, Korkmaz, ‘19, Mayıs, Gençlik, ve, Spor, Bayramımızın, 101., yılı, kutlu, olsun’,
Yorumlar
Haber Yazılımı