Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 14:04
 
Başkan Mustafa Korkmaz 'Kadir gecemiz kutlu, dualarımız kabul olsun'
Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğunu belirten bir mesaj yayımladı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Mustafa Korkmaz 'Kadir gecemiz kutlu, dualarımız kabul olsun'

Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, mesajında Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğunu hatırlatarak,

 

"Kur’an-ı Kerim’in Peygamber Efendimize indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’ne ulaşmanın mutluluğu ve huzuru içindeyiz. Bu yıl virüs salgını dolayısıyla tam manasıyla bir araya gelemediğimiz gönüllerde buluştuğumuz Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelirken, Kadir Gecesi’ne ulaşmanın manevi huzurunu ve Ramazan Bayramı’na kavuşacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu mübarek günde tüm insanlık için yaşanan özellikle virüs salgını gibi sıkıntıların son bulması için dualarımızı eksik etmemeliyiz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde Sema kapılarının ardına kadar açık olduğunu unutmadan ibadet etmeliyiz. Rahmet ve bereketin bol olduğu bu gecede dualarımız ile birbirimize ve Rabbimize yakınlaşalım. Dualarımızda, dünyada yaşanan tüm zulümlerin durmasını, musibetlerin bitmesini, ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olmasını dileyelim.

 

Her ayı Ramazan, her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeli, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmalı, yetimlerin, kimsesizlerin, fakir ve muhtaçların yüzünü güldürmeli, onlara yardım elini uzatmalıyız. Dünyada ve ülkemizde yaşanan virüs salgınını unutmamalı ve bu bayram telefon vb. iletişim araçları ile bayramımızı tebrik etmeliyiz. Tedbiren bir araya gelmemeli mesafemizi toplum sağlığımız için korumalıyız. İnşallah salgını atlattıktan sonra nice bayramları yine eskisi gibi hep birlikte coşkuyla kutlarız.

 

Bu mübarek gecenin başta hemşehrilerimiz ve Ürgüplü çiftçilerimiz olmak üzere tüm insanlık alemine sevgi, saygı, huzur, barış ve mutluluk getirmesini, tutulan oruçların, edilen duaların kabul edilmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor ve bu hayırlı gece hürmetine içerisinde bulunduğumuz virüs salgınından kurtulmamıza vesile olmasını huzur, iyilik ve güzellik getirmesini diliyorum” dedi.

 

Sosyal Medya Hesabı : https://www.facebook.com/urgupziraatodasi/

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Başkan, Mustafa, Korkmaz, 'Kadir, gecemiz, kutlu,, dualarımız, kabul, olsun',
Yorumlar
Haber Yazılımı