Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 12:50
 
Nevşehir tarihinin ilk kadın Valisi İnci Sezer Becel göreve başladı
GÜNCEL Haberi
Nevşehir tarihinin ilk kadın Valisi İnci Sezer Becel göreve başladı

09.06.2020 tarih ve 274 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Nevşehir Valiliğine atanmış bulunuyorum. Öncelikle şahsımı bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum.


Tarihi M.Ö 7000’Lİ yıllara kadar giden ülkemizin çok önemli turizm destinasyonlarından biri olan Nevşehir'de görev yapacak olmanın gururunu yaşıyorum. 


Daha önce 1995 yılında Acıgöl Kaymakam Vekilliği 2001-2006 yıllarında Gülşehir Kaymakamlığı görevini yürüttüm.


Ülkesine Devleti'ne bayrağına bağlı çalışan insanların yaşadığı bu şehirde yeniden çalışacak olmanın heyecanını yaşıyorum. 


Görev yapacağım süre zarfında kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı yürütülmesini sağlamak, ilimizi kalkındırmak, turizm kenti olarak sahip olduğu değeri daha da ileriye taşımak toplumun her kesimi ile yakın diyalog kurmak, özellikle dezavantajlı vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını gidermek görev önceliklerim olacaktır.


Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecini sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde atlatmak için çaba sarf edeceğim.


Bu süreçte birlikte çalışacağım milletvekillerimize, yerel yönetim birimlerimize, STK’larımıza, daire müdürlerimize, basınımızın değerli temsilcilerine ve Sevgili Nevşehirlilere şimdiden teşekkür ediyorum.                                     

 

İNCİ SEZER BECEL

NEVŞEHİR VALİSİ

 

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Nevşehir, tarihinin, ilk, kadın, Valisi, İnci, Sezer, Becel, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı