Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 16:50
 
Ziraat Odası Başkanı Korkmaz'dan Çiftçilik Belgesi Uyarısı
GÜNCEL Haberi
Ziraat Odası Başkanı Korkmaz'dan Çiftçilik Belgesi Uyarısı

Korona virüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması çerçevesinde tarımsal ve hayvansal üretimlerini sürdürecek olanların Çiftçilik belgesi almaları ve gerektiğinde ibraz etmeleri zorunlu.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, 23 Mayıs Cumartesi günü başlayıp, 26 Mayıs Salı günü saat 24.00 da sona erecek olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması süresince tarımsal ve hayvansal üretimlerini sürdürecek olanların mutlaka Ziraat Odası Başkanlığına müracaat ederek çiftçilik belgelerini almaları gerektiğine dikkat çekti.

 

Bayramda sokağa çıkma yasağı ile ilgili çiftçilerimize duyuru;

 

- Çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımız odamıza üye olarak çiftçilik belgesi alabilirler.

 

Üyelik için arazinin tapu fotokopisi, üye olacak kişinin nüfus kimliği ile kendisinin odaya başvuru yapması gerekir. Aynı gün içerisinde üyelik gerçekleştirilir.

 

- Çiftçilerimiz 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından sadece tarımsal ve hayvansal üretim yaptıkları bölgeler için muaf tutulmuştur.

 

- Fakat merkez mahallelerde ikamet edip köylerdeki tarlalarına araçları ile gideceklerin çiftçilikle iştirak ettiklerine dair belge (ÇİFTÇİ BELGESİ) bulundurmaları istendiğinde ibraz etmeleri zorunludur. Bu belgeler ZİRAAT ODALARINDAN alınabilir.

 

- Yapılan kontrollerde güvenlik güçlerimizi zor durumda bırakmamak için çiftçilerimizin Ziraat odamızdan aldıkları çiftçi belgelerini yanlarında bulundurmaları önemle rica olunur.

 

- 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde açık olacak olan fide satan ve ilaç bayileri Kaymakamlık, Tarım ve Orman müdürlüğünce yapılacak kura sonucunda belirlenecek, nöbetçi fide satış / ilaç bayii sistemi uygulanacaktır.

 

- Lütfen sağlığımız için kurallara riayet edelim.

Kaynak: (ÜHA) - Ürgüp Haber Ajansı Editör: Şerif Taşar
Etiketler: Ziraat, Odası, Başkanı, Korkmaz'dan, Çiftçilik, Belgesi, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı